Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc Wam przedstawić plan realizacji projektu, który dzięki środkom przyznanym przez Burmistrza Miasta Wągrowiec ma szansę z papieru przenieść się do rzeczywistości.

W ramach naszych działań będziemy informować mieszkańców, dlaczego warto dbać o zdrowie, kiedy należy udać się po pomoc i gdzie szukać pomocy w zakresie fizjoterapii oddechowej.

Projekt: Edukacja mieszkańców miasta Wągrowiec w zakresie rehabilitacji oddechowej zakłada możliwość bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutami w ramach DNIA REHABILITACJI ODDECHOWEJ, który odbędzie się  24 października 2021 roku w Wągrowcu.

Fizjoterapia oddechowa pełni bardzo istotną rolę w procesie leczenia, usprawniania i opieki nad osobami z problemami układu oddechowego. Chcąc zapewnić mieszkańcom konsultacje, planujemy opublikować informacje, kiedy należy skonsultować się z fizjoterapeutą lub lekarzem. Osobą kierującą na rehabilitację oddechową jest lekarz, fizjoterapeuta uczy jak prawidłowo oddychać, zna techniki jak utrzymywać mięśnie oddechowe w dobrej kondycji. Wielu z mieszkańców jest m.in. po przebytym zachorowaniu na Covid 19 i wskazanie do rehabilitacji oddechowej już ma.

Aby zapewnić odpowiednie warunki sanitarne oraz epidemiologiczne zostanie uruchomiona rejestracja od 11 października 2021 pod numerem telefonu 510 942 450, lub zgłoszenie uczestnictwa na adres mailowy biuro@lwieserca.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Planujemy zorganizować szkolenie dla fizjoterapeutów, którzy pracują w mieście Wągrowiec. Dwudniowe szkolenie będzie dotyczyło wiedzy z zakresu rehabilitacji oddechowej. Każdy uczestnik uzyska zaświadczenie z przeprowadzonego szkolenia.

Spotkanie przeprowadzi fizjoterapeuta Mikołaj Kowalski, specjalizujący się w fizjoterapii oddechowej pacjentów z chorobami przewlekłymi układu oddechowego, czynnie związany z Polskim Towarzystwem Mukowiscydozy oraz Polskim Towarzystwem Chorób Płuc.

Szkolenie odbędzie się w dniach 9-10 października 2021 w Wągrowcu.

Od poniedziałku 20 września będzie można zapoznać się z informacjami dotyczącymi szkolenia, z regulaminem oraz pobrać link do formularza zgłoszeniowego.