W dniach 19-21.07.2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu Edukacja w nowej rzeczywistości: kompleksowy i długofalowy model postępowania fizjoterapeutycznego w rdzeniowym zaniku mięśni.
To było pierwsze spotkanie gdzie dzieci z SMA, rodzice i fizjoterapeuci spotkali się ze specjalistami w dziedzinie fozjoterapii w SMA.
Dziękujemy uczestnikom za entuzjazm i pozytywny odbiór naszych działań. “Jeszcze nikt, nigdy nie zaopiekował się tak kompleksowo moim dzieckiem” – to tylko jedna z opinii uczestników.
Ogrom pracy, burze mózgów, koncentracja na dziecku i jego potrzebach, wymiana doświadczeń wśród specjalistów – tak wyglądał ten weekend.

Dziękujemy wykładowcom za to, że ten projekt jest możliwy a nasze dzieci są w najlepszych rękach. Nasza wspaniała grupa specjalistów to:

– dr Agnieszka Stepień z Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Orthos
– dr Ewa Gajewska
mgr Magda Mazur z Centrum Neuroterapii i Neurorehabilitacji NSL Magdalena Mazur
mgr Artur Bartochowski z Centrum Rehabilitacji i Edukacji DOBRY START s.c.

Projekt został dopełniony dzięki warsztatom z rewelacyjnym dr Piotr Kuśmider Prywatny Gabinet Psychologiczny Gorzów Wlkp.
Warsztaty z psychologiem miały na celu wzmocnienie całej rodziny i zaopiekowanie się również opiekunami dzieci z SMA. Refleksja wyniesiona z tych spotkań zostanie z uczestnikami na długo i mamy nadzieję, że jest to początek dbania o siebie.


Dziękujemy również rodzicom Benia za pomoc w opiece nad dziećmi oraz cudownej Katarzynie Dwilińskiej i SPA w ogrodzie. Dbamy o mamy za zapewnienie wspaniałej zabawy i opieki dla dziećmi.
Cieszymy się, że projekt został tak pozytywnie odebrany i zabieramy się do pracy nad kolejnymi spotkaniami. Tym razem do zobaczenia w Gdańsku 🙂

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020