Pod wielkim znakiem zapytania stało spotkanie w Krakowie.
Sytuacja jest dynamiczna i nieustannie monitorujemy informacje na temat pandemii w Polsce. Uzbrojeni we wszystkie środki bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Krajowej Izby Fizjoterapeutów, po otrzymaniu zielonego światła od Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie w dniach 10-12 lipca przeprowadziliśmy pierwsze spotkanie w ramach projektu  “Edukacja w nowej rzeczywistości: kompleksowy i długofalowy model postępowania fizjoterapeutycznego w rdzeniowym zaniku mięśni”.
Było inaczej, było mniej swobody, wspólnych działań, możliwości bycia razem, jednak staraliśmy się aby chociaż w przestrzeni internetowej nasze dzieci, rodziny zintegrowały się ze sobą. Dziękujemy Krystianowi Truchalskiemu z Ibabu za wspaniałe wideo nagrane i personalizowane dla naszych dzieci uczestniczących w spotkaniach w Krakowie.
Tu możecie zobaczyć, posłuchać ciekawych bajek i świetnie się bawić z Panem Krystianem.

Czas oczekiwania na konsultację umilił nam tym razem nasz super psycholog Piotr Kuśmider i ujawnił swój wyjątkowy talent gry na harmonijce. Dzieci były oczarowane i z zachwytem słuchały dźwięków instrumentu Piotra.

Same konsylia znów przerosły nasze oczekiwania. Po niespełna roku od poprzedniego spotkania z dziećmi nasi specjaliści oceniali efekty pracy zgodnie z zaleceniami i działanie różnych leków na SMA. Była ogromna radość, pojawiały się również łzy. O efektach jakie widzieliśmy już niedługo napiszą nasi specjaliści. Zaglądajcie do nas, bo warto będzie przeczytać ich podsumowanie. Przez trzy dni pracowaliśmy również z psychologiem nad problemami rodziców. Tu również nie możemy za wiele zdradzić, ponieważ jest kilka nowości i nie chcemy psuć niespodzianki dla uczestników projektu z innych miast. Za profesjonalną opiekę w hotelu gdzie zorganizowaliśmy spotkanie dziękujemy Aparthotelowi Lwowska 1 w Krakowie. Dzięki nim czuliśmy się bezpiecznie i w pełni przygotowani do sytuacji nagłych związanych z COVID-19.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020