Ostatnie z trzech spotkań w ramach projektu Edukacja w nowej rzeczywistości: kompleksowy i długofalowy model postępowania fizjoterapeutycznego w rdzeniowym zaniku mięśni odbył się w dniach 11-13 października w Krakowie.
Po raz ostatni w tym roku spotkaliśmy się z naszą wspaniałą ekipą specjalistów i psychologiem aby kompleksowo zaopiekować się rodzinami z SMA.

Przez trzy dni pracowaliśmy z 9 dzieci, ich rodzicami i fizjoterapeutami nad usprawnieniem funkcji i zapobieganiem problemom wynikającym z SMA. Nasi specjaliści bacznie obserwowali i badali dzieci sprawdzając również czy w dobie leczenia pojawiają się jakieś sytuacje do tej pory nie zauważane w tej chorobie. Dodatkowo nasz psycholog wspierał rodziców na spotkaniach grupowych i wskazywał im drogę do zadbania o siebie, bo rodzic jest bardzo ważny w procesie rehabilitacji dzieci.

Oprócz ciężkiej pracy mieliśmy też czas na chwilę zabawy i integracji. Zawdzięczamy to wspaniałemu Krystianowi Truchalskiemu z Baśni Lasu i Ibabu. Dziękujemy za kreatywną baśń i rewelacyjną zabawę z bębnami, która nadała rytm naszej integracji.

Za nami cudowne spotkania, wiele rozmów, inspiracji do kolejnych działań. Zamykamy tegoroczne spotkania z ogromną siłą do realizacji kolejnego etapu w przyszłym roku. Zawdzięczamy to naszej wspaniałej ekipie oraz rodzinom z SMA. Od Was płynie morze ciepła i wsparcia w kierunku, który obrałyśmy w tym projekcie.
Teraz wykorzystujemy czas na pracę z dziećmi w domu i już niedługo spotykamy się aby ocenić nasze działania.

Do zobaczenia wkrótce!


Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020