W ostatnich dniach nasze wspaniałe specjalistki opowiadały szerszemu gronu o naszych działaniach. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i szerzenie informacji o naszym projekcie. Docieramy w ten sposób do innych grup osób, często nie związanych z SMA i pokazujemy dobre wzorce współpracy zespołu, opiekunów i specjalistów dzieci z SMA.

W dniu 15 października w Poznaniu Magda Mazur uczestniczyła w konferencji pt. “Być świadomym rodzicem zastępczym” organizowanej przez Centrum Wspierania Rodzin “Swoboda”.
Celem konferencji, w której uczestniczyło ponad 300 osób było poruszenie tematów związanych z pieczą zastępczą. Magda Mazur miała okazję w wykładzie pt. „Okiem logopedy – wsparcie rozwoju mowy i nie tylko” podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, odpowiedzieć na nurtujące rodziców pytania. W swoim wystąpieniu mówiła również o naszym projekcie, swojej pracy w nim a także zwracała uwagę na potrzebę wsparcia rodzin przez psychologa.

W dniu 19 października w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce
dr Agnieszka Stępień przedstawiła wykład pt. “Rehabilitacja dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA)”

Oprócz omówienia problemów jakie mogą napotkać fizjoterapeuci w trakcie fizjoterapii dzieci z SMA dr Agnieszka przedstawiała również nasz projekt. Był to przykład innowacyjnego podejścia do dzieci z SMA oraz dobrej współpracy specjalistów, rodziców i naszego Stowarzyszenia a także opieki nad rodziną poprzez wsparcie psychologa. Nasz pomysł wzbudził ogromne zainteresowanie i otrzymaliśmy po wystąpieniu dr Stępień szereg gratulacji za pomysł i jego realizację.

 

Tu można zobaczyć materiał Telewizji Olsztyn z tej konferencji: https://bit.ly/31EdXYl


Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020